Szeptember 16-án családi napot rendeztek az MH 47. Bázisrepülőtéren. Az esemény célja a nevéhez illően az volt, hogy a repülőtéren szolgálatot teljesítő és dolgozó emberek családtagjainak betekintés adjanak, mivel is foglalkoznak a hozzátartozóik.
Szeptember 16-án családi napot rendeztek az MH 47. Bázisrepülőtéren. Az esemény célja a nevéhez illően az volt, hogy a repülőtéren szolgálatot teljesítő és dolgozó emberek családtagjainak betekintés adjanak, mivel is foglalkoznak a hozzátartozóik.
Az augusztus 20-ára tervezett légiparádé előtt egy helyszíni gyakorlást is végrehajtottak két nappal korábban. Habár csak a szólórepülésre kijelölt helikopterek vettek ezen részt, de ez is látványos és érdekes volt. Leginkább azért mert a H225M, a H145M, a Mi-17-es és a Mi-24-es szinte végig a bemutató közelében várakozott.
Az Egyesült Államok Légiereje az elmúlt évtizedekben több alkalommal mentette már ki háborús cselekmények során lelőtt gépeinek pilótáit ellenséges területről. Ez csak úgy volt lehetséges, hogy az ilyen a bevetésekre speciálisan kialakított helikoptereket rendszeresítettek, és a személyzetüket is alaposan felkészítették. Ilyen különleges forgószárnyasok, és emberek munkáját nézhettük meg, mivel az olaszországi Avianoban állomásozó 56. kutató-mentő századtól 3 HH-60G Pave Hawk helikopter érkezett hazánkba, a Jolly Vihar hadgykorlatra. A gépek Pápára települtek át ideiglenesen, és a Magyar Honvédség gyakorlóterein hajtottak végre olyan feladatokat, melyek valós körülményeket szimuláltak.
„A balti misszióba immár harmadjára, elszántan érkezett meg a magyar kontingens: a küldetés elején megígértem, a parancsnokaimnak, magamnak is, hogy legjobb tudásunk szerint hajtjuk végre a feladatot. Ma Önök előtt büszkén mondhatom, hogy megcsináltuk.”
Ezen határozott és katonás szavakkal értékelte Ványik Attila alezredes kontingensparancsnok azt a négy hónapot, amelynek során a magyar katonák 4 Gripen vadászgéppel a NATO-nak felajánlott szolgálatukat ellátták. A vezető nemzeti szerepkört szintén betöltötték, így a légtérrendészeti feladat során koordinálták többek közt a cseh, lengyel repülők feladatait is. A készültségi szolgálatra 2 AIM-120-assal és két AIM-9-essel készítették elő a Gripeneket.
Alig több mint két évvel a döntés után megérkezett hazánkba az első KF41-es gyalogsági harcjármű. Eddig csak kísérleti példányokat láthattunk, most viszont már egy olyant, amely valóban igazi harci vas. Egy nappal a hivatalos átadó után már a Magyar Honvédség tulajdonaként nyilvánosan is bemutatták Budapesten, a Hősök terén.
Eddig nem ismert képességekkel rendelkeznek majd a magyar PzH 2000 önjáró lövegek! Az egyik vadonatúj példányt sok más haditechnikai eszközzel egyetemben kiállították a Városligetben az ünnepi hétvégén. A következő képeket alaposabban megtekintve érdekes dolgokat lehet felfedezni. Következzen egy kis összehasonlító verselemzés a németeknél rendszeresített PzH 2000-essel. Az önjáró löveg jobb oldalán egy nagyobb doboz található, amelyben nappali és éjszakai kamera van. Mögötte pedig a légkondícionáló berendezés külső egyége lett felszerelve.
Az aktív és veterán katonai ejtőernyősök számára egyaránt jelentős eseményre került sor július 28-án. Immáron harmadszor rendezték meg a Hüse Károly emlékversenyt Szolnokon. A rendezvény névadója a 70-es években a Magyar Néphadsereg tisztjeként a hazai katonai és civil ejtőernyőzés talán legfontosabb alakja volt, világversenyeken is kimagasló eredményeket ért el. 6200 feletti ugrásszáma volt, akkoriban mindössze négy ember rendelkezett többel ezen a bolygón. Furkó Kálmánnal együtt a katonák közelharcoktatásának kidolgozásában is részt vett a felderítő zászlóaljnál. A pályafutása sajnos túl hamar ért véget, hivatása, és imádott sportja gyakorlása közben vesztette életét.
Június 21-én helikopteres légi rohamra került sor Újdörögdön, amely az Európai Védelmi Ügynökség (EDA) által szervezett Fire Blade 22 nemzetközi gyakorlat egyik eseménye volt. A gyakorlaton több tagország forgószárnyasai a közös művelet során összehangoltan különleges műveleti katonákat, és a TEK felszámolóit rakták ki a romvárosban, hogy egy elvesztett haditechnikai eszközt visszaszerezzenek. Ehhez azonban az épületekben rejtőző, valamint a település környékét védő erőket is meg kellett semmisíteni.
Immáron sokadszorra van alkalmam írni a 2. Páncélos-Felderítő Ezred (2CR) magyarországi tartózkodásáról. 2015 óta minden évben érkezett hazánkba egy század, vagy zászlóalj az alakulattól, hogy a magyar katonákkal közösen gyakorlatozzanak. Idén is az országba települt egy alegység néhány hónappal ezelőtt.
Kecskeméten ismét lehetőséget biztosítottak a sajtónak és a lelkes fotósoknak, hogy a bázison belül nézhessék meg a kiképzési repülést. Az alakulat parancsnoka, Ugrik Csaba dandártábornok személyesen üdvözölte a meghívottakat. Hiszen jól tudja, hogy milyen reklámértékkel bír, ha a civilek mutatják be a katonák mindennapjait, és viszik jó hírét a vadászrepülőknek.
Több helyszínre vittek minket, szinte folyamatosan mozgásban voltunk, persze szoros felügyelet alatt, a biztonsági szempontokat maximálisan figyelembe véve. Nappali és éjszakai repülést terveztek be, így eltérő fényviszonyok között lehetet fantasztikus fényképeket készíteni. Először verőfényes napsütésben nézhettük meg a repüzemet.